Sierpień 6, 2016

SYLWIA DĄBROWSKA

Witaj!

Jeśli nie spotkaliśmy się jeszcze, pozwól, że Ci się przedstawię.

Co robię:

Pracuję z ludźmi, którzy potrzebują inspiracji w swojej pracy.

Pomagam nauczycielom tworzyć wspaniałe lekcje + podpowiadam jak dbać o siebie i nie wypalić się zawodowo.

Dlaczego to robię:

Ponieważ wierzę, że edukacja może być fascynującą przygodą, zarówno dla nauczającego + uczącego się.

Jeżeli chodzi o nauczanie trochę o tym wiem:

:: od ponad 10 lat pracuję jako nauczyciel, pedagog dramy, instruktor teatralny, animator kultury i socjoterapeuta.

:: 8 z tych 10 lat pracowałam w szkole publicznej. W oparciu o autorskie programy nauczania  prowadziłam w gimnazjum i liceum przedmioty takie jak: warsztaty teatralne, edukacja teatralna oraz zajęcia artystyczne jako projekt teatralny i trening twórczości. Robiłam wszystko czym nauczyciel powinien się zajmować – i byłam w tym naprawdę dobra.

:: We spółpracy z różnymi instytucjami (m.in. Gdański Archipelag Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Centrum Kultury i Sportu Pruszcz Gdański, YMKA Gdynia, ZSO nr 5 w Gdańsku, ZSO nr 8 w Gdańsku) zrealizowałam bądź realizuję wiele projektów edukacyjnych + kulturalnych. Nie tylko mówię jak konstruować fascynujące zajęcia – żyję i pracuję według tych samych zasad i pomysłów.

A gdy aktualnie nie prowadzę szkoleń, nie rozmyślam w czym jeszcze mogę pomóc nauczycielom, bądź nie przygotowuję z młodzieżą kolejnego zwariowanego projektu – można mnie znaleźć wędrującą po Tatrach, turlającą się na dywanie z moim młodszym synkiem Mironem, zagniatającą ciasto z moją starszą córeczką Nastką, czy tańczącą z moim ukochanym mężem Szymonem.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze,… hmm, oto kilka moich sekretów:

  1. Moim ulubionym deserem jest czekoladowe brownie, wg przepisu Nigelly Lawson (podaję go na ciepło podrasowany sosem jagodowym i lodami.)
  2. Czasami wpadam na genialny pomysł by zrobić sobie kofeinowy detoks… (udaje mi się wytrwać najwyżej 3 dni)
  3. Jestem fanką podcastów! (polecam Michała Szafrańskiego, a anglojęzycznym John Lee Dumas, w obydwu przypadkach duża dawka inspiracji i mocy.)
  4. Od zawsze fanatycznie oglądam serial Chirurdzy (dramaty+ emocje+ śmierć+ łzy+ miłość+ zabawa = wszystko czego trzeba, by się zatracić w serialu, chociaż mój mąż nie rozumie tej fascynacji.)
  5. Jak mam trochę czasu czytam sagi i romanse, mniej i bardziej skandaliczne (a czemu by nie )
  6. Jestem dziewczyną z nad morza, ale kocham góry.
  7. Dla przyjemności i odprężenia śpiewam pieśni ludowe, np taka, gdy się ją śpiewa to uwierzcie, ciało przechodzi dreszcz a dusza szybuje.
  8. Przepadam za teatrem (mój faworyt: Teatr Witkacego)
  9. Miałam w życiu kilka epizodów scenicznych) chociażby taki: Supermarket i narodowe voodoo
  10. Jestem żywym dowodem na to, że można pracować robiąc to co się kocha, chociaż nie ukrywam, że wymaga to dużo pracy, samozaparcia i ogromnej dawki determinacji w dążeniu do celu.

Masz ochotę na więcej?

www.teacherka.pl

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress